Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

W piątek 12 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością emerytowani nauczyciele, pracujący przed laty w 14 LO wraz z byłą panią dyrektor Wandą Żabiełowicz.

Na początku uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, by w pełni stać się członkami naszej społeczności szkolnej. Następnie pani dyrektor Anna Kowalczyk wygłosiła przemówienie, a prowadzący apel licealiści (Natalia Grzelczyk i Oliwer Nawrocki) przypomnieli okoliczności powstania Komisji Edukacji Narodowej 14 października 1773 r. Była to pierwsza w Europie państwowa instytucja oświatowa o charakterze odrębnego ministerstwa, która wprowadziła nowe idee pedagogiczne zgodne z duchem epoki oświecenia. Dzięki niej, pod względem poziomu i organizacji szkolnictwa, Polska znalazła się w czołówce krajów europejskich.

Podczas akademii uczniowie przekazali dyrekcji i gronu pedagogicznemu życzenia oraz podziękowania za trud nauczania a także okazywaną serdeczność i wyrozumiałość. Samorząd uczniowski ofiarował kwiaty i pamiątkowe zakładki do książki z wygrawerowanym mottem: „Trzeba mieć wielkie serce, by kształtować małych ludzi…”. W dalszej części imprezy młodzież z klas pierwszych i drugich zaprezentowała nastrojowy program artystyczny. Licealiści wykonali m.in. znane utwory instrumentalne oraz piosenki w języku polskim i angielskim, jak: „Początek” (Hania Walsh, Pola Nowicka, Natalia Żar, kl. 1d), „Feeling good”( Weronika Wawer, kl. 1c), „Speak your heart” (Kasia Druciarek, kl. 1a), „River flows in you” (Kevin Makarewicz, kl. 1a), „Ed Sheeran Photography” (Nikola Skrężyna, Klaudia Witkowska, kl.1b). Uroczystość zakończył wspaniały występ Martyny Rozwadowskiej i Olafa Szteke (kl.2d), którzy w duecie zaśpiewali sentymentalną piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać…”.

Zdjęcia z tego wydarzenia w galerii>>

SREBRNA SZKOŁA 2019

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0003_edited.jpg

XIV LO