Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

Dnia 22 stycznia, w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbył się bożonarodzeniowy koncert charytatywny, zorganizowany przez ZSO nr 2. Jak co roku wzięli w nim udział nasi utalentowani muzycznie gimnazjaliści i licealiści, przy wsparciu nauczycieli i rodziców. Celem imprezy była zbiórka pieniędzy na potrzeby Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Na początku wysłuchaliśmy instrumentalnej wersji pieśni „Gdy się Chrystus rodzi” zagranej na organach przez Klaudię Witkowską. Następnie - kolejne polskie kolędy, jak „Lulajże Jezuniu” (wokal – Alicja Karnacewicz, i Emilia Reszta), „Wśród nocnej ciszy” (Julia Klugiewicz i Alicja Duklanowska), „Nie było miejsca dla ciebie” (Małgorzata Kożuszek), „Do szopy hej pasterze” (Alicja Karnacewicz) i „Bardzo cicha noc” (Emilia Reszta). Wiele wzruszeń wywołali w nas uczniowie śpiewający w duecie. Wśród nich: Pola Nowicka i Olaf Szteke („Kolęda dla nieobecnych”), Nikola Skrężyna i Klaudia Witkowska („Jezus Malusieńki”) a także Natalia Szulc (flet poprzeczny) i gościnnie Mateusz Gieryga (gitara), prezentujący w ciekawej aranżacji „Cichą Noc”.

Jak przystało na lingwistyczną „Czternastkę” nie zabrakło utworów w językach obcych. Przykładem były angielskie: „Have yourself a Mary Little Christmas”, „Mary did yuo know”, „Nothing for Christmas”. Jednak prawdziwą niespodzianką okazały się pieśni w języku ukraińskim – „Nova Radist Stala” (Barbara Romaniuk) i „Szczedryk” (Martyna Rozwadowska i Olaf Szteke), przyblżające tradycję świąteczną u wschodnich sąsiadów. Na zakończenie usłyszeliśmy Julię Sorokę, z którą wspólnie zaśpiewaliśmy liryczną „Cichą Noc”.

W scenerii bożonarodzeniowej szopki i migocących choinek, młodzi artyści wprowadzili publiczność w mistyczny nastrój i zadumę nad ludźmi potrzebującymi pomocy. Do refleksji skłoniły też przywołane słowa św. Jana Pawła II: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest (…) czym dzieli się z innymi.

Organizatorom i wykonawcom koncertu oraz wszystkim darczyńcom dziękujemy za otwarte serca!

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0610_edited.jpg

XIV LO