Dnia 5 marca 2019r. w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie odbył się Finał XXIV Wojewódzkiego Konkursu na Referat z Zakresu Astronomii i Astronautyki.  W Finale tym, w XXIV Wojewódzkim Seminarium wzięło udział aż dwoje uczniów XIV LO: Mikołaj Sobański (klasa 3A) oraz Gabriela Gawska (klasa 1A), prezentując Jury i uczestnikom seminarium swoje prace na temat astronautyki i kosmologii.

Obie prezentacje naszych uczniów były bardzo ciekawe, ale szczególnie doceniona została praca Gabrieli Gawskiej, która zajęła w finale 2 miejsce. Gabriela uzyskała tytuł laureata konkursu oraz otrzymała zaproszenie do reprezentowania naszego województwa podczas Seminarium Ogólnopolskiego w Grudziądzu.

Naszym Finalistom serdecznie gratulujemy!

dsc_2907.jpg

ZSO NR 2