Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

Już kolejny rok nasz szkolny zespół teatralny, działający pod egidą nauczycieli z Hiszpanii (Rosa Martoz Martinez i Cesar Navarro Pedreno) wystąpił w ogólnopolskim Konkursie Teatru Szkolnego w Języku Hiszpańskim w Warszawie. Na scenie Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej wystawiliśmy sztukę Antonio Ruiz Negre „El martes otra vez”. W przedstawieniu odegraliśmy role nieudolnych aktorów, którzy z trudem próbują przeprowadzić próbę generalną. Nasze działania na scenie znalazły jednak uznanie ze strony publiczności, gdyż widzowie żywo reagowali śmiechem na sytuacje komiczne. Po spektaklu, miłą niespodziankę sprawił nam pan Cezar, wręczając każdemu wykonawcy czerwoną różę.

Udział w konkursie teatralnym był dla nas świetną praktyką językową i dobrą zabawą. Poznaliśmy też rówieśników z innych miast w Polsce a w wolnym czasie zwiedziliśmy zabytkowe centrum stolicy.

Una vez más,  nuestro grupo de teatro,  bajo la tutela de los profesores de español Doña Rosa Martos Martínez y Don César Navarro Pedreño, participó en la XIV edición del Concurso de Teatro Escolar en Español en la ciudad de Varsovia. La representación se llevó a cabo en el Centro de Educación Cultural de Biełany y representaron la obra de Antonio Ruiz Negre, "El martes otra vez ", que cuenta la historia de un grupo de actores totalmente ineptos,  quienes con muchas dificultades intentarán llevar a cabo el ensayo general de su obra:

"La actuación de nuestro grupo fue muy apreciada por el público,  ya que los espectadores reaccionaron positivamente ante las situaciones cómicas.  Al final del espectáculo,  Don César,  nos entregó una rosa roja a cada uno de nosotros. La participación en el Concurso fue para nosotros una magnífica práctica lingüística y divertida experiencia. Pudimos conocer también a jóvenes estudiantes de otras ciudades de Polonia y durante  el tiempo libre,  visitamos el maravilloso casco histórico de la ciudad de Varsovia". 

Skład zespołu teatralnego:Patryk Bączkowski, Lena Jurkanis, Julia Całus, Oliwia Szczap, Patrycja Szatanik, Pamela Mańkowska, Zuzanna Seroczyńska, Zofia Ziembicka.

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0752_edited.jpg

XIV LO