Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

W dniach 6-11 czerwca licealiści klas dwujęzycznych z 14 LO oraz zaprzyjaźnionej szkoły w Logrono wzięli udział w drugim etapie wymiany, tym razem - w Szczecinie. Pierwszego dnia zaprosiliśmy gości do „Czternastki”, a także pokazaliśmy im najciekawsze zabytki i obiekty w naszym mieście. W sobotę mieliśmy wycieczkę do Świnoujścia. Pobyt nad morzem był prawdziwym sprawdzianem naszej kondycji fizycznej, zwłaszcza podczas jazdy na rowerach! Wyjątkowa integracja odbywała się także w niedzielę, gdyż Hiszpanie mogli swobodniej spędzić czas z polskimi rodzinami. W kolejnych dniach mieliśmy jeszcze inne atrakcje plenerowe, ale największym wyzwaniem okazała się wyprawa do Puszczy Bukowej. Dzięki spotkaniu z młodzieżą z Logrono podszkoliliśmy swoją znajomość języka hiszpańskiego, a także zacieśniliśmy więzi z sympatycznymi rówieśnikami.

Wkrótce po wyjeździe gości, spotkała nas kolejna niespodzianka - zwiedzanie żaglowca szkolnego Królewskiej Hiszpańskiej Marynarki Wojennej, który zacumował na szczecińskiej Łasztowni z okazji Dni Morza. Studenci opowiedzieli nam o historii czteromasztowca, zbudowanego w 1927 r. w Kadyksie oraz podzielili się wrażeniami o swoim ostatnim rejsie.

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0723_edited.jpg

XIV LO