Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

Na świadectwach wzbici w radość odlecieli uczniowie,
Drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!”

 Słowa Juliana Przybosia, przywołane 19 czerwca na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego w 14 LO, wprowadziły wszystkich uczestników w radosny nastrój. Podczas uroczystości najlepsi licealiści klas I i II otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się także finaliści Olimpiady Historycznej (Weronika Dziejko z 2d) i Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (Marcin Klag z 2b). W dalszej kolejności zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i w sporcie. Wyjątkowy aplauz uzyskały koszykarki - za złoto w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego oraz Filip Jarota – Indywidualny Mistrz Polski w squashu.

Po południu w auli PUM-u odbyło się pożegnanie absolwentów ostatniego rocznika Gimnazjum nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Pierwsze klasy zostały utworzone w 2006 r. wspólnie z Ambasadą Królestwa Hiszpanii. Warto podkreślić, że w ciągu 13 lat nasi gimnazjaliści wsławili się jako laureaci i finaliści wielu ważnych konkursów, co roku zasilali szeregi uczniów 14 Liceum. Niektórzy absolwenci klas dwujęzycznych wybrali studia m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim lub na uczelniach w Hiszpanii.

O sukcesach naukowych ostatniego rocznika gimnazjalistów przypomniała w przemówieniu pani dyrektor Anna Kowalczyk, następnie wręczyła świadectwa z nagrodami wyróżnionym uczniom a rodzicom - listy gratulacyjne. Szczególnym momentem było również złożenie podpisów w Złotej Księdze Gimnazjum nr 32 (rekord pobili uczniowie z kl.3k i 3l – w każdej 17-18 wyróżnień!) oraz przyznanie tytułu Absolwenta Roku Darii Jaszczak z klasy 3m. Po przemówieniu przedstawicielki Rady Rodziców, pani Iwony Całus, zostały też rozdane nagrody najzdolniejszym osobom z klas dwujęzycznych z jęz. hiszpańskim, zwycięzcom w konkursie matematycznym „Silnia Umysłowa” oraz sportowcom.

Sentymentalny nastrój wspomnień wywołała prezentacja multimedialna zdjęć szkolnych każdej klasy, a także program artystyczny z udziałem: Marii Bajdy (ADELE Hometown Glory - śpiew), Natalii Połonki (recytacja) i duetu licealistów: Martyny Rozwadowskiej i Olafa Szteke („Lubię wracać tam, gdzie byłem” z repertuaru Z. Wodeckiego –śpiew).<

I tak dobiegła końca edukacja naszych gimnazjalistów a rozpoczął się nowy etap ich życia, gdyż jak mówią słowa W. Szymborskiej: „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”.

Drodzy Absolwenci!

Mamy nadzieję, że ciąg dalszy Waszej historii nie przysłoni wspomnień związanych z latami szkolnymi w Gimnazjum nr 32. Życzymy Wam powodzenia!

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0756_edited.jpg

XIV LO