Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

W poniedziałek, 2 września uroczyście powitaliśmy rok szkolny 2019/2020. Był to dzień szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, w których wyjątkowo spotkały się dwa roczniki: 2003 i 2004, po gimnazjum i szkole podstawowej. Nowością jest także zmiana nazwy naszej placówki na XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz utworzenie klasy wstępnej z intensywnym programem nauczania języka hiszpańskiego.

Głównym punktem programu apelu było przemówienie inauguracyjne pani dyrektor Anny Kowalczyk, z nawiązaniem do przypadającej 1 września 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po przybliżeniu tragicznych wydarzeń z przeszłości, które w szczególności dotknęły Polaków, uczciliśmy pamięć ofiar minutą ciszy. Nastrój zadumy wywołał również wiersz Tadeusza Różewicza „Unde malum?” recytowany przez Polę Nowicką z kl. 2c. W dalszej części uroczystości nastąpiła prezentacja nowych nauczycieli oraz nowego, drugiego wicedyrektora szkoły, pani Anety Miki. Po długich oklaskach uczestników pojawił się program muzyczny. Olaf Szteke z kl. 3d zaśpiewał sentymentalną piosenkę Czerwonych Gitar „Tak bardzo się starałem”, a następnie wysłuchaliśmy nagrania utworu Kabaretu OT.TO, który podniósł na duchu słowami, że za rok znów będą wakacje!

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom wspaniałych ocen i wydarzeń, a nauczycielom wytrwałości, spokoju i satysfakcji.

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0770_edited.jpg

XIV LO