Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

W ostatni piątek uczciliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w sali konferencyjnej odbył się konkurs historyczny dla klas pierwszych i drugich pod hasłem: Polska, Europa i świat w dwudziestoleciu międzywojennym. Uczestnicy podzieleni na drużyny odpowiadali na pytania z kategorii wydarzeń, pojęć i postaci. Zwycięzcami zostali uczniowie 1DG, a kolejne miejsca zdobyły klasy: 1AG (II msc.), 1FG (III msc.), 1CG, 2E (IV msc.). Po konkursie wszyscy obejrzeli interesującą prezentację multimedialną, poświęconą „Ojcom Niepodległości”. Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

Na okoliczność obchodów Narodowego Święta Niepodległości, szkolny radiowęzeł emitował podczas przerw międzylekcyjnych pieśni legionowe i utwory Fryderyka Chopina, a także wiersze o ojczyźnie znanych poetów polskich, które recytowali licealiści z klasy 2E. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali uroczyście cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się kolejny rok do akcji „Szkoła do hymnu”, podjętej z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0819_edited.jpg

XIV LO