Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

25465993 1547776115311602_1268966680_nDnia 14 grudnia w gmachu Akademii Sztuki przy placu Orła Białego w Szczecinie odbył się koncert charytatywny przygotowany przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Była to już piąta edycja naszej imprezy, dedykowana podopiecznym Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wśród zaszczytnych gości znaleźli się m.in. pani Kinga Krzewicka, Prezes Zarządu Fundacji oraz pan Arkadiusz Janowicz, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.

W pierwszej części wysłuchaliśmy szesnaście utworów świątecznych, które wykonali gimnazjaliści i licealiści. Obok tradycyjnych polskich kolęd, jak „Wśród nocnej ciszy”, „Mizerna cicha” czy „W żłobie leży” pojawiły się także piosenki w języku angielskim. Jedną z nich była liryczna „White Christmas” zaśpiewana przez Martynę Rozwadowską (kl.1d) przy akompaniamencie gitarowym Pawła Krukowskiego (kl.1c). Nastrój zadumy i sentymentu urozmaiciły uczennice – Maria Osuchowska i Amelia Witkowska (kl.1d) utworem „ Christmas in the Hollies”. Dziewczyny zaskoczyły publiczność nie tylko raperską aranżacją muzyczną ale też żywą i zabawną charakteryzacją. Jednak największe wzruszenie wywołała Ewa Prędki (kl.3l), śpiewając „Kolędę dla tęczowego Boga” z repertuaru Grzegorza Turnaua, gdyż utwór przypomina o wciąż trwającym konflikcie na Bliskim Wschodzie i dramatach ludzkich. Każdy młody artysta pokazał na scenie swój własny styl lub oryginalną barwę głosu. Wśród występów solowych, zdominowanych przez utalentowane licealistki, warto podkreślić udział chłopców, m.in. wokal Olafa Szteke (kl.1d) w „Gore gwiazda Jezusowi” i grę na harmonijce Mateusza Freidenberga (kl. 3m) do kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”.

Drugą część imprezy uświetnił koncert bożonarodzeniowy Szczecińskiego Chóru Chłopięcego „Słowiki”, pod dyrygenturą Grzegorza Handke.25497181 1547776491978231_341275799_n

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0683_edited.jpg

XIV LO