Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

W sobotę, 7 kwietnia odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty 14 LO. Do naszej szkoły przybyli liczni kandydaci z gimnazjów w Szczecinie i w województwie. W celu zapoznania gości ze specyfiką naszego liceum, przygotowaliśmy szereg atrakcji i działań dydaktycznych.

W gabinetach polonistycznych można było zobaczyć warsztaty z analizy znanych wierszy wykorzystanych w muzyce rozrywkowej, quiz literacki i wystawę tekstów kultury, w tym komiksów i filmów z kolekcji prywatnej naszych licealistek – Zuzanny Makuch (1d) i Marii Kośnickiej (2b). Nauczyciele historii zaproponowali śpiewanie pieśni patriotycznych w formie karaoke, gry planszowe i tematyczne prezentacje multimedialne. Z uwagi na lingwistyczny charakter „Czternastki”, szczególnie różnorodnie było w salach języków obcych. Sekcję angielską wyróżniła ekspozycja ilustracji i makiet dotyczących Irlandii oraz wystawa fotograficzna o Londynie i okolicznych uniwersytetach. W gabinetach od hiszpańskiego zademonstrowano slajdy z wyjazdów edukacyjnych do Hiszpanii, spektakl teatru szkolnego a także konkurs kulinarny połączony z degustacją potraw hiszpańskich i latynoskich. Akcenty gastronomiczne pojawiły się również na języku niemieckim (tradycyjna „Kartoffelsalat”!) i na geografii, gdzie każdy mógł spożyć potrawy orientalne, wprowadzające w klimat podróży egzotycznych.

Dużo niespodzinek czekało zwiedzających w sali przyrodniczej. Tam odbywały się zajęcia laboratoryjne połączone z wystawą pomocy biologicznych wykonanych przez uczniów. Podobne atrakcje znalazły się na fizyce, gdzie można było m.in. obserwować doświadczenie związane z zasadą zachowania momentu pędu oraz modele urządzeń skonstruowane w ramach projektów gimnazjalnych. Uwagę wielu osób zwróciła też wystawka o współpracy naszej szkoły z ZUT-em jak również informacja o IV miejscu na egzaminie maturalnym z fizyki w 2017r. Równie imponujące wyniki w ostatnim roku szkolnym osiągnęliśmy na maturze z matematyki. Wśród szczecińskich liceów uzyskaliśmy IV miejsce z poziomu podstawowego i II - z poziomu rozszerzonego.

Po zwiedzeniu naszego liceum, przy słonecznej pogodzie, miłośnicy sportu kibicowali rozgrywkom w piłce siatkowej i koszykowej, w których to dyscyplinach "Czternastka" uzyskuje ostatnio najwięcej sukcesów.

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0713_edited.jpg

XIV LO