tydzien angielskiDnia 12 marca 2018 roku rozpoczęły się w naszej szkole Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych. W tym roku skupiliśmy się na poznaniu Irlandii. Nasi uczniowie uczestniczyli już w cyklu projekcji filmów w ramach akcji „Poznaj kino irlandzkie”. Natomiast 14 marca, sekcje angielskie z klas 1d i 2d wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Katedrę Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Licealiści poznali alfabet ogham – pismo używane do zapisu języków celtyckich, które powstało na początku średniowiecza. Nauczyli się również liczenia w języku irlandzkim oraz wykonania krzyża św. Brygidy z Kildare, patronki Zielonej Wyspy. Ciekawym punktem programu była też nauka układu do tradycyjnego tańca „Shoe the donkey”. Ponadto odbyły się wykłady na temat historii języka irlandzkiego oraz sytuacji Irlandii Północnej w świetle Brexitu.

Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych potrwaja do 21 marca.

dsc_0032_edited.jpg

XIV LO