12 czerwca gimnazjalistki z klasy dwujęzycznej 2M odwiedziły Przedszkole Publiczne nr 13 „Szczęśliwa 13” i zapoznały dzieci z grup pięcio- i sześciolatków z wiedzą na temat Hiszpanii. Opowiedziały m. in. o tym, kto sprawuje tam władzę, jak wygląda flaga narodowa, z czego słynie w świecie Hiszpania oraz ku radości małych kibiców, jak nazywają się znani piłkarze klubów Real Madryt i FC Barcelona.Nasze uczennice nauczyły także przedszkolaków kilku słówek i zwrotów w języku hiszpańskim, a na koniec zaproponowały im quiz ze słodkimi nagrodami.

Dzieci były zachwycone niecodziennymi zajęciami i bardzo szybko przyswoiły sobie wiadomości o nowym kraju. Gimnazjalistki natomiast miały dużą satysfakcję z możliwości przekazania wiedzy, którą zdobyły w naszej szkole na lekcjach języka hiszpańskiego.

dsc_2921.jpg

ZSO NR 2