W pierwszym tygodniu kwietnia odbyły się Dni Angielskie dla uczniów naszej szkoły. Tym razem motywem przewodnim imprezy były Stany Zjednoczone.

W ramach współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego klasy 2LO wzięły udział w wykładzie dr Anny Łakowicz-Dopiery dotyczącym amerykańskiego południa, problemu dyskryminacji i walki o prawa człowieka w Stanach Zjednoczonych.

Natomiast klasy 1LO uczestniczyły w spotkaniu z p.Tomaszem Obiałą, który w sposób niezwykle interesujący opowiedział o swoich doświadczeniach i podróży po USA.

W ramach dni kultury grupa p.Prabuckiej wzięła udział w obchodach Irish Week na Uniwersytecie. Uczniowie klas 1 i 2LO wzięli udział w projekcie plastycznym prezentującym ważne atrakcje i miejsca wybranych stanów Ameryki a uczniowie grup dwujęzycznych przygotowali prezentacje dotyczące przyrody, turystyki i kultury amerykańskiej.

Od początku kwietnia wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły mają również okazję obejrzeć wystawę zdjęć p. Tomasza Seidlera ze Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego pt. „Nowy Jork przed 11 września” oraz zdjęcia z podróży po Stanach, które udostępnili uczniowie naszej szkoły – Małgorzata Mania, Wiktoria Famulska oraz Matthew Miśkiewicz.

Dnia  2 kwietnia 2019 w Zespole Szkól Nr 6 w Szczecinie odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego w języku angielskim: ”All about… independence”. Z radością informujemy, że uczennica klasy 2d Weronika Nykiel zdobyła II miejsce w kategorii poezji. To już drugi sukces naszej licealistki, której opiekunem jest pani Agnieszka Jastrzębska.

Gratulujemy Weronice osiągnięcia, a poniżej prezentujemy jej wiersz:

"Independence"

It is where we started

Where we fought

Where we united.

Our grandparents

Aunts, uncles, friends.

They all had wanted

Free government,

Free country,

And most important

-  Free will.

Czytaj więcej: KONKURS LITERACKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

W marcu odbyła się już trzecia edycja naszego konkursu pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Składał się z trzech etapów: pierwszy – eliminacje szkolne, drugi – pisemny test językowy z elementami biologii, matematyki, historii, kulturoznawstwa i wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz etap finałowy – ustny w formie quizu.

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim oraz wzbogacanie słownictwa i umiejętności komunikacyjnych uczniów w oparciu o sytuacje, z którymi uczestnicy mogą spotkać się w życiu codziennym. Konkurs obejmował treści określone w podstawie programowej języka angielskiego oraz treści wykraczające poza podstawę programową, z uwzględnieniem podstawowego słownictwa z zakresu biologii, matematyki, historii i wiadomości o kulturze krajów angielskiego obszaru językowego.

15 marca w drugim etapie o udział w finale walczyły 54 osoby ze szkół szczecińskich oraz z województwa. Przyjechali do nas uczniowie między innymi z Myśliborza i Goleniowa. Do ścisłego finału, który odbył się 29 marca zakwalifikowało się 12 uczestników z dziesięcioma najwyższymi wynikami.

Ostatecznie laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali Jakub Cichocki z SP nr 53 w Szczecinie, Jakub Różański z Gimnazjum nr 46 oraz Lena Grochowicka z Gimnazjum nr 32.

Warto podkreślić, że do grona finalistów dostała się jeszcze dwójka naszych uczniów – Wiktoria Skukowska oraz Ania Garbacka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSO Nr 2 oraz wydawnictwa Macmillan i Express Publishing.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na fotorelację z etapu pisemnego i finału.

Zespół anglistów ZSO nr2

Miło nam poinformować, że następujące osoby zakwalifikowały się do finału Wojewódzkiego Konkursu Międzyprzedmiotowego w języku angielskim:

nr

Kucharski Michał

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Szczecinie

77p.

Test eliminacyjny obejmował osiem zadań głównych umożliwiających zdobycie 100 punktów.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 12 osób z dziesięcioma najwyższymi wynikami.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na finał 29 marca o godzinie 12.00.

Dnia 8 marca 2019 drużyna naszych gimnazjalistów w składzie: Natalia Tomaszewska, Bartłomiej Oklejak, Alan Hawryluk, Oskar Wawrzyniak, Mikołaj Winiarski, Miłosz Bodnar, Piotr Gibaszek i Stanisław Paszczak, wzięła udział w X edycji konkursu „Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej(organiz. przez Zespół Szkół Łączności w Szczecinie). Inicjatywa skierowana była do uczniów z województwa zachodniopomorskiego, którzy interesują się technologią informacyjną oraz posiadają umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego.

Miło jest nam poinformować, że sukcesy odnieśli:

• Stanisław Paszczak – II miejsce
  • Miłosz Bodnar – III miejsce
  • Bartłomiej Oklejak – Wyróżnienie
  • Piotr Gibaszek – Wyróżnienie
  • Oskar Wawrzyniak - Wyróżnienie

Brawa dla naszych zwycięzców!

ZSO NR 2