BIP

Wymiana szkolna Logroño - wrzesień2015 PDF Drukuj Email

wymianaPo raz kolejny odwiedziliśmy hiszpańską szkołę w ramach wymiany szkolnej uczniów naszego liceum. Tym razem w dniach 29.09 – 06.10.2015 roku przebywaliśmy w hiszpańskim Logroño, gdzie swoją siedzibę ma szkoła I.E.S. Mateo Sagasta. Stolica prowincji La Rioja była dla nas bardzo gościnna. Dyrekcja hiszpańskiej szkoły przyjęła nas osobiście i przez cały pobyt się o nas troszczyła. Hiszpańskie rodziny były naprawdę rodzinne i poznaliśmy prawie wszystkich dziadków, wnuków, wujków, etc. w każdej goszczącej nas rodzinie.

Program wizyty był bardzo urozmaicony. Zwiedziliśmy i poznaliśmy budynek szkoły, który ma już ponad 100-letnią tradycję (m.in. niezapomniana biblioteka). Wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Bilbao w Kraju Basków. Tam oczywiście nie mogliśmy nie wejść do Muzeum Guggenheim, oprócz tego Stare Miasto i baskijskie plaże z wysokimi klifami. Jako, że byliśmy w stolicy hiszpańskiej produkcji wina nie mogło zabraknąć zwiedzania winnic. Mieliśmy też okazję stać się prawdziwymi pielgrzymami i wędrować po słynnym szlaku Camino de Santiago. Oprócz tego pięknie położone klasztory w górskich krajobrazach, rzeka Ebro i wiele innych atrakcji, których nie da się tu opisać… Po prostu trzeba wziąć udział w kolejnej wymianie.

panorama

Kilka zdjęć z wymiany można obejrzeć tutaj>>

Poniżej film z wymiany:

 

Srebrna szkoła 2018

2018-srebrne-liceum-perspektywy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że

XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

Addvantage member

addvantage member

ZDJĘCIA

image26.jpgZespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Szczecinie