Otwarcie Orlika PDF Drukuj Email

"HAY QUE EMPEZAR DE CERO PARA TOCAR EL CIELO* - ABY DOTKNĄĆ NIEBA, TRZEBA ZACZĄĆ OD PODSTAW..."

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Szczecinie reagowali bardzo entuzjastycznie, widząc pierwszego września odnowione boiska szkolne.

Swojski, asfaltowy prostokąt został zastąpiony nowoczesnym "Orlikiem". Wszyscy chcieli jak najszybciej sprawdzić stan swojej kondycji fizycznej po dwóch miesiącach leniuchowania. 15.IX nastąpiło radosne oddanie obiektu Gimnazjum nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi i XIV Liceum Ogólnokształcącemu z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Kilka dni przed uroczystphoca thumb l p1090761ością rozpoczęły się próby. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie starali się ulepszyć plan tej imprezy, by była ona ciekawym wydarzeniem. Próba generalna pokazała, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

W dniu otwarcia wszyscy niecierpliwie czekali na moment wyjścia z sal lekcyjnych i dołączenia do innych klas na boisku. Gdy dostrzeżono liczną grupę dorosłych, zmierzających w kierunku boiska, zapanowała nerwowa atmosfera - byli to goście naszej szkoły! Podczas gdy zaproszeni zajmowali miejca, dwoje prowadzących z klas licealnych przywitała zgromadzonych na "Orliku". Imprezę rozpoczął, zgodnie z tradycją, "Mazurek Dąbrowskiego". Po odśpiewaniu tej narodowej pieśni głos zabrała Pani Dyrektor Zespołu Szkół - Beata Misiak. Powitała serdecznie gości i przedstawiła ich zgromadzonym uczniom. Wśród zaproszonych osób znaleźli się: Olgierd Geblewicz (marszałek Województwa Zachodniopomorskiego), Norbert Obrycki (radny Sejmiku Wojewódzkiego), Krzysztof Soska (zastępca prezydenta Miasta) oraz Urszula Pańka (wiceprzewodnicząca Rady Miasta). Między nimi zasiedli również radni Rady Miasta: Stefania Biernat, Judyta Lemm, Marek Kolbowicz i Jerzy Sieńko, dyrektor Wydziału Oświaty - Elżbieta Masojć, jak również inspektorzy Wydziału Oświaty: Grzegorz Janowski i Piotr Spunda. Niewątpliwie jednak największymi gwiazdami wśród osób zaproszonych byli piłkarze Pogoni Szczecin: Olgierd Moskalewicz, Maciej Stolarczyk oraz Radosław Biliński. Większość gości skierowała parę słów do młodzieży zgromadzonej na boisku. Zaproszeni cieszyli się wraz z uczniami otwarciem nowego obiektu sportowego i podarowali im to, bez czego utalentowani sportowcy nie mogą się obejść - nowiutki sprzęt sportowy. Gdy wszystkie podarunki zostały wręczone, na murawę wkroczył ksiądz Adam. Odmówił krótką modlitwę i poświęcił boisko, by dobrze i długo służyło wielu pokoleniom uczniów. Chwilę później rozległy się dźwięki "Ody do radości", hymnu Unii Europejskiej, a wzdłuż klas przemaszerowała kolumna symbolizująca jedność krajów europejskich - na jej czele uczennica liceum dumnie prezentowała polską flagę, a za nią kroczyły osoby dzierżące kolorowe "strzałki" - symbole państw członkowskich, zaś w niebo pofrunęło kilkanaście balonów w kolorach tęczy. Po tym barwnym akcencie przyszedł czas na pokaz talentów sportowych młodzieży. Każda klasa wybrała swojego przedstawiciela, który prezentował olimpijską dziedzinę sportową. W ten sposób można było obejrzeć krótkie popisy m.in: karateków, fechmistrzów, wioślarzy, zawodników judo czy łuczników, a nawet golfistów. Nastąpił oczekiwany od dawna moment: przecięcie wstęgi. Gdy opadła na murawę, rozległy się gromkie brawa. By pokazać wszystkim, że "Orlik" należy już do uczniów, goście postanowili zmierzyć się z piłkarskim talentem naszej szkoły - uczniem liceum, Łukaszem Zielińskim. Niestety, wszystkie próby trafienia do bramki bronionej przez Łukasza nie powiodły się. Dopiero gdy do akcji wkroczyły kobiety, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gości. Chwilę później piłki powędrowały do rąk rozbawionych uczniów. A na koniec szkolnego święta wszyscy zgromadzeni na boisku odtańczyli układ przygotowany specjalnie na tę okazję. W tle brzmiała piosenka Shakiry "Waka Waka" - oczywiście w języku hiszpańskim.

Piętnasty września był fantastycznym dniem. Uczniowie nareszcie mogli nacieszyć się boiskiem. Radość nie przemija. Pomimo upływu czasu i nadejścia chłodniejszych dni nadal korzystamy z "Orlika". Ćwiczymy swą tężyznę fizyczną, wiedząc, iż sprawność zaprocentuje w przyszłości!

*Shakira - "Waka Waka; Spanish Version"