Dzień Koszykówki już za nami! PDF Drukuj Email

final koszW środę (26 kwietnia) w naszej szkole odbył się Wojewódzki Finał Licealiady w Koszykówce Dziewcząt. W decydującej fazie rozgrywek udział wzięły 4 drużyny z różnych szkół rozwianych po całym Pomorzu Zachodnim. Ku wielkiej radości licznie zgromadzonej publiki, pierwsze miejsce zajęły reprezentantki gospodarzy.

W wielkim finale znalazły się zawodniczki z XIV LO w Szczecinie, V LO w Koszalinie, ZSO nr 1 w Kołobrzegu, a także reprezentantki ZS w Resku. Rywalizacja była zacięta, żadnej z koszykarek nie brakowało wielkiego serca do gry. Dziewczyny nie zapominały jednak o zasadach fair play – na parkiecie panował szacunek względem rywala. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem spotkań pieczę sprawowała dwójka sędziowska.

Organizacja prestiżowego turnieju jest dużym wyróżnieniem dla szkoły. Wszyscy pedagodzy, a w szczególności nauczyciele WF-u, dołożyli olbrzymich starań, aby zawody odbyły się płynnie i profesjonalnie. - Bardzo chciałem zorganizować w naszej szkole turniej koszykarski z prawdziwego zdarzenia – powiedział Pan Marcin Szewczyk. - Potrzebna była współpraca wielu osób, aby wszystko dobrze funkcjonowało.

Turniej, oprócz tego, że miał za zadanie wyłonić najlepszy żeński zespół koszykarski w regionie, pełnił również funkcję popularyzowania sportu wśród młodzieży szkolnej. Od kilku lat odnotowuje się bowiem zatrważającą tendencję spadkową w kwestii liczby uczniów, którzy aktywnie biorą udział w lekcjach WF-u. - Naszym celem było zachęcenie nastolatków do aktywności fizycznej, w tym wypadku poprzez koszykówkę – tłumaczył nauczyciel. - Z tego względu postanowiliśmy zorganizować Dzień Koszykówki i zrobić z tego imprezę ogólnoszkolną, o której wiedzieli wszyscy.

Pomysł organizatorów wyraźnie przypadł uczniom do gustu, ponieważ w środę niemal wszyscy wychowankowie pojawili się w szkole ubrani na sportowo. Młodzież dawała jasny sygnał, że chce być częścią sportowego święta. - Każdy swoim strojem dawał zawodniczkom duże wsparcie i pokazywał solidarność względem nich – nie ukrywał radości Pan Szewczyk. - Cieszy mnie tak pozytywny odzew wśród naszych podopiecznych. Muszę przyznać, że również nauczyciele wczuli się w atmosferę sportowego szaleństwa – wielu z nich dopytywało o szczegóły tego przedsięwzięcia.

Dopełnieniem zmagań na parkiecie były taneczne popisy uczennic naszej szkoły. Utalentowane dziewczyny umilały publiczności czas pomiędzy kolejnymi potyczkami, prezentując efektowne układy choreograficzne. - Sport to nie tylko gry zespołowe – podsumował wuefista. - Uważam, że tego typu turnieje powinny składać się z różnych występów artystycznych oraz konkursów, aby każdy znalazł coś dla siebie i czuł się zadowolony. Dodatkowo mieliśmy możliwość pokazania wielu talentów naszych uczniów.

Poniżej znajduje się końcowa klasyfikacja turnieju:

1. XIV LO w Szczecinie
  2. V LO w Koszalinie
  3. ZSO nr 1 w Kołobrzegu
  4. ZS w Resku

Srebrna szkoła 2018

2018-srebrne-liceum-perspektywy

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".