BIP

DNI HISZPAŃSKIE NA UNIWERSYTECIE SZCZECIŃSKIM PDF Drukuj Email


prowadzacy

Dnia 23 marca br. na kierunku Iberystyki Uniwersytetu Szczecińskiego obchodzone były „Dni Hiszpańskie”, w związku z tym katedra Wydziału Filologii oraz studenci przygotowali liczne atrakcje. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach. Wysłuchali prezentacji przygotowanych przez wykładowców uniwersytetu (Hiszpanów), które dotyczyły ich rodzinnych regionów i miast w Hiszpanii. Mieli okazję obejrzeć pokaz salsy oraz wysłuchać piosenek hiszpańskich w wykonaniu studentów Uniwersytetu.

cajon

Uczniowie klasy 3M także zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenkę „Volar” autorstwa Alvaro Solera. Nasi uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę w Quizie o Hiszpanii, który wygrała klasa 2N.

prezentacja

A na koniec wykładów na wszystkich uczestników czekał poczęstunek w postaci tapas i churros. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z powodu uczestnictwa w wykładach, ponieważ mogli w ten sposób poznać lepiej kulturę Hiszpanii i poczuć jej atmosferę.

grupo

 

Srebrna szkoła 2018

2018-srebrne-liceum-perspektywy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że

XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

Addvantage member

addvantage member

ZDJĘCIA

image13.jpgZespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Szczecinie