WYCIECZKA KLAS 3 LO – ACADEMIC EXPERIENCE

dsc 0064W dniach 24-29.11.2017 odbyła się wycieczka trzecich klas LO nr 14 do Londynu i czterech okolicznych uniwersytetów zorganizowana przez anglistki p. Katarzynę Prabucką i Iwonę Wiśniewską we współpracy z p. Januszem Dargiewiczem (studiawanglii.pl) i p. Lee Allenem z Bedfordshire University.

Po przelocie z Goleniowa do Luton airport, taksówkami udaliśmy się na miejsce pierwszego zakwaterowania, tj. akademika Lea Halls w Luton, gdzie czekał już na nas dobrze nam znany Uncle Lee (orientation manager na uniwersytecie Beds). Wieczór spędziliśmy z nim i Dominiką, polską studentką psychologii na Beds, w pobliskim pubie na fish & chips prowadząc dużo ciekawych rozmów.

Kolejny dzień do lunchu upłynął nam na Open Day in Beds –miła atmosfera, dużo informacji, oprowadzanie, wykłady i warsztaty oraz bardzo imponująca biblioteka z kapsułą relaksu. A potem shopping spree w centrum handlowym i relaks na kręglach.

W niedzielę przejechaliśmy do Thames Youth Hostel z widokiem na Tamizę i „ogórka” w oddali. Był to dzień zwiedzania od Buckhingam Palace do London Eye, Tate Modern, Millenium Bridge, National Gallery zakończony kolacją w China Town. Było intensywnie, ale nikt nie narzekał.

Poniedziałek i wtorek to Coventry University – gałąź biznesowa w samym centrum Londynu z luksusowym 33 piętrowym akademikiem, Wembley Stadium z salami wykładowymi w sercu stadionu oraz New Bucks University w uroczym High Wycombe. Wszędzie czekało nas bardzo ciepłe przyjęcie ze strony wykładowców i studentów, odbyły się ciekawe zajęcia a także była możliwość rozmowy z Polakami, którzy z powodzeniem studiują i pracują na tychże uczelniach. Poza akademickimi doświadczeniami starczyło jeszcze czasu na London by night, British Museum, zakupy pamiątek, kawę i czas wolny.dsc 0180

W środę z lekkim niedosytem musieliśmy stawić się na lotnisku. Szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do codzienności.

Srebrna szkoła 2018

2018-srebrne-liceum-perspektywy

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".