BIP

Seccion bilingue PDF Drukuj Email

Hiszpańska sekcja dwujęzyczna istnieje w naszej szkole od 2006 roku. Powstała ona na mocy porozumień pomiędzy Ministerstwami Edukacji Polski i Hiszpanii. Jesteśmy jedną z 16 szkół w Polsce, które realizują program oddziałów dwujęzycznych z językiem hiszpańskim. 

sekcja zdj 

Program oddziałów dwujęzycznych z językiem hiszpańskim działający pod patronatem Ministerstwa Edukacji, Kultury i Sportu Królestwa Hiszpanii to program cieszący się prestiżem i uznaniem. Państwo hiszpańskie co roku oddelegowuje do szkół dwujęzycznych 30 nauczycieli, specjalistów w dziedzinie filologii hiszpańskiej oraz geografii lub historii. Ponadto strona hiszpańska każdego roku szkolnego przekazuje materiały dydaktyczne do nauki przedmiotów wykładanych po hiszpańsku oraz organizuje kursy metodyczne dla nauczycieli. Ponadto program oddziałów dwujęzycznych uzupełniany jest różnorodnymi przedsięwzięciami z zakresu rozpowszechniania języka i kultury hiszpańskiej, jak np. Konkurs Teatrów Szkolnych w języku hiszpańskim, konkurs wypracowań "Giner de los Ríos" czy też Dni Kultury Hiszpańskiej.

mapa5 

W sekcji dwujęzycznej w naszej szkole uczniowie mają przez trzy lata po ok. 6 godzin nauki języka hiszpańskiego w podziale na grupy, Dodatkowo mają też zajęcia z literatury, geografii oraz historii prowadzone przez nauczycieli z Hiszpanii. Na zakończenie szkoły w trakcie egzaminu maturalnego można zdawać dodatkowe egzaminy pisemne z literatury hiszpańskiej, geografii i historii Hiszpanii, po zaliczeniu których uczeń uzyskuje również hiszpańskie świadectwo dojrzałości. Ułatwia ono podjęcie studiów wyższych w Hiszpanii.

Uczniowie mogą uczestniczyć w licznych szkolnych wymianach młodzieżowych, nawiązując przyjacielskie kontakty z rówieśnikami z Hiszpanii.

 


Srebrna szkoła 2018

2018-srebrne-liceum-perspektywy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że

XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

Addvantage member

addvantage member

ZDJĘCIA

image22.jpgZespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Szczecinie