Mecz z VII LO
wtorek, 11 października 2016 10:35

p1170816W dniu 30 września nasi piłkarze rozegrali swój drugi mecz. Kolejny raz musieli uznać siłę przeciwnika, tym razem zespołu z Liceum Ogólnokształcącego nr 7, który okazał się być lepszy w niemalże każdym aspekcie. Nasi reprezentanci radzili sobie wiele lepiej, niż podczas ostatniego spotkania. Rozegrali dużo więcej akcji oraz oddali wiekszą ilość strzałow w stronę bramki przeciwnika, z czego tylko jeden niechybiony wykonany przez Mikołaja Skubisza.

Mecz zakończył się wygraną LO7, ale mimo to nadal wierzymy w piłkarzy ZSO2.

p1170819p1170829

Mecz z II LO
piątek, 30 września 2016 06:55

p1170786 W dniu 27 września reprezentacja LO14 zagrała swój pierwszy mecz w rozgrywkach międzyszkolnych. Z powodu przewagi drużyny przeciwnej z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 i niezgrania naszego zespołu rywale dość mocno prowadzili przez cały mecz. W końcowych minutach spotkania nasz zawodnik Mateusz Kluczyk po podaniu nowego w reprezentacji Kacpra Ussa strzelił gola, który dał nam nadzieje na przyszłe sukcesy tego zespołu. W całym meczu oddaliśmy łącznie 5 strzałów w stronę bramki, jednak to LO2 wzięło górę i zwyciężyło po ciężkiej walce.

p1170765 p1170777
p1170791

32 NAJLEPSZYM GIMNAZJUM KOSZYKARSKIM W SZCZECINIE!!

image005 Utrzymaliśmy prymat w Mieście Szczecin wśród szkół gimnazjalnych w koszykówce. Kolejne sukcesy odniosły drużyny dziewcząt i chłopców. Jest to wynik bezprecedensowy, bowiem nadal wyprzedzamy szkoły typowo sportowe i usportowione.

W poniedziałek 14 marca 2016 w naszej szkole odbył się turniej finałowy rozgrywek gimnazjady w koszykówce chłopców. Mecze półfinałowe zdecydowały, że w pojedynku o 3. miejsce wystąpiły Gimnazjum nr 22 i Gimnazjum nr 10, po wyrównanej walce 60:39 zwyciężył zespół Gim22. W wielkim finale rywalem naszych koszykarzy byli zawodnicy Gimnazjum nr 5. Wbrew przedmeczowym oczekiwaniom spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg, gospodarze zdominowali poczynania na parkiecie od pierwszego gwizdka sędziów. Końcowe zwycięstwo 97:49 oznaczało, że Gimnazjum 32 drugi rok z rzędu zdobyło Mistrzostwo Szczecina!

Sukces odniosły takżeimage010 nasze koszykarki, które bez najmniejszych problemów dotarły do wielkiego finału, pokonując w półfinale CKS 99:26, który dzięki zwycięstwu z Gimnazjum 10 zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Mecz o złoto był bardzo trudnym wyzwaniem, jako że nasza drużyna przystąpiła do gry osłabiona kontuzjami i chorobami. Jednak ambicja i charakter zawodniczek pozwoliły nawiązać wyrównaną walkę przez całe spotkanie. Faworyzowany zespół Gimnazjum 22 wygrał ostatecznie 61:53, ale nasze koszykarki miały powody do radości, jako że cały mecz grały wąskim składem, a mimo to do ostatnich sekund bliskie były sprawienia niespodzianki. Gdy do zespołu wróci kontuzjowana Wiktoria Keller drużyna Gimnazjum 32 będzie w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem.

Ostatni mecz sezonu piłkarskiego

zsee1Dnia 10 listopada odbył się mecz piłki nożnej. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ZSEE i Liceum Ogólnokształcącego nr 14. Z początku wydawałoby się, ze spotkanie nie będzie wyróżniało się na tle pozostałych, w których to prowadził przeciwnik. Jednak po zdobytej pierwszej bramce zawodników ZSEE, gra wyrównała się, a nawet nasi gracze zdobyli punkt (1:1).

Druga polowa rozpoczęła się remisem, jednak już chwile po gwizdku przeciwnicy zmienili wynik ma 2:1. Kilka minut później jeden z zawodników ZSEE zachował się nieprzepisowo i sędzia zarządził wykonanie rzutu wolnego, który został perfekcyjnie wykonany i ponownie wyrównał wynik (2:2).

Tuz przed końcem meczu przeciwnicy mieli dużo okazji do strzelania bramek, a w naszej drużynie zabrakło dobrej gry defensywnej. Mimo dobrej formy bramkarza i kilku niecelnych ataków na bramkę, mecz zakończył się wynikiem 2:5 dla gości.

Strzelcy: Mateusz Grabski (1), Szymon Sobieski (1)

zsee3

Inauguracja sezonu siatkarskiego chłopców

Znowu skucha ;-)W środę 4 listopada siatkarze z Liceum Ogólnokształcącego nr 14 zagrali mecz siatkówki z ZSEE. W składzie naszej drużyny znaleźli się: Tomasz Frankowski Jan Malec Piotr Klimaszewski Kacper Nowotarski Mateusz Sławiński Przemek Gumowski Marcel Macieszonek

Był to ich pierwszy mecz, więc wszelkie niedociągnięcia były przewidywalne, niektórzy z zawodników po raz pierwszy stanęli na boisku, reprezentując szkołę w piłce siatkowej, a mimo to poradzili sobie bardzo dobrze. Mimo wyniku 3-0 dla gości mecz był interesujący i dał nam nadzieję na dobrą grę w przyszłości. Mamy nadzieję, że wyciągnęli wnioski, postarają się bardziej zgrać oraz następny mecz zagrać o wiele lepiej.

1siatk mecz2

Kolejny dobry mecz naszej drużyny

mecz 5 1W czwartek 29 października odbyl sie kolejny dobry mecz naszej reprezentacji w piłkę nożną, tym razem nasza druzyna zmierzyla sie z uczniami Liceum Ogolnokształconego nr 5. Przez pierwsze minuty gra była wyrównana, obie drużyny grały bardzo dobrą defensywą. Pod koniec pierwszej połowy nasz reprezentant strzelił swojego pierwszego gola w rozgrywkach, tym samym dając nam prowadzenie (1:0). W krótkim odstępie czasowym rywale wykorzystali okazje do wyprowadzenia naszego bramkarza Adriana Kolasy z bramki i trafili wyrównującego gola (1:1). Pokrzykiwania i słowa otuchy kibiców dawały jeszcze wiarę na wygranie spotkania. Jak widać zmotywowały autora pierwszego gola do powtórzenia bramki i mimo próby odebrania piłki poradził sobie doskonale, zmieniając końcowy wynik na 2:1 dla gospodarzy, kontynuując dobrą dwu-meczową passę.

Strzelec: Maciek Paprocki (2).

mecz 5 2

« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Brązowa szkoła 2017

2017-brazowe-liceum-perspektywy

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".