Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

W środę 13 marca br. odbył się w 14 LO kolejny turniej koszykówki dziewcząt. Niedługo po zdobyciu Mistrzostwa Szczecina, nasze zawodniczki rozpoczęły zmagania na poziomie wojewódzkim. Po wygraniu złotych medali na etapie powiatowym, zespół „Czternastki” wystąpił w roli gospodarza w turnieju ćwierćfinałowym o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego. Konkurencję zwiększyły drużyny z Gryfina, Myśliborza i Pyrzyc. Stawka była bardzo wysoka, bowiem nagrodą dla zwycięskiego zespołu jest awans do ścisłego finału wojewódzkiego, z udziałem czterech najlepszych szkół w tegorocznych rozgrywkach.

Po losowaniu par półfinałowych, jako pierwsze na parkiet wyszły zawodniczki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Myśliborzu. W wyrównanej walce wygrało Gryfino 25:13. W drugim półfinale naprzeciw siebie stanęły: Zespół Szkół nr 2 - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Szczecinie, czyli nasze „Złotka”. Zaskoczenia nie było - „Czternastka” pewnie wygrała 54:4. W meczu o III miejsce Myślibórz zwyciężył Pyrzyce 28:6. W wielkim finale nasze koszykarki nie dały żadnych szans rywalkom z Gryfina, pokonując je wynikiem 51:7.

„Złotka” zapracowały sobie na awans do ścisłego finału, w którym zagrają o Mistrzostwo województwa. Był to zatem przedostatni krok do obrony tytułu, który od 3 lat należy do 14 LO.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu i życzenia najwyższej wygranej!

Końcowa klasyfikacja:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Szczecinie
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie
  3. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Myśliborzu
  4. Zespół Szkół nr 2 - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach

„Złotka” zagrały w składzie: Martyna Kubicka, Agnieszka Cygan, Kinga Krasuska, Julia Podwyszyńska, Oliwia Malinowska, Kasia Czapska, Kasia Druciarek, Natalia Pyra, Natalia Wac. Trener: Marcin Szewczyk

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0770_edited.jpg

XIV LO